by ti-amie DAY 6 SATURDAY 8 JULY
COMPLETE
CENTRE COURT 1:30PM
GENTLEMEN'S SINGLES - THIRD ROUND
C. Alcaraz (ESP) 1 v N. Jarry (CHI) 25
LADIES' SINGLES - THIRD ROUND
O. Jabeur (TUN) 6 v B. Andreescu (CAN)
LADIES' SINGLES - THIRD ROUND
K. Boulter (GBR) v E. Rybakina (KAZ) 3
NO.1 COURT 1:00PM
GENTLEMEN'S SINGLES - THIRD ROUND
D. Medvedev 3 v M. Fucsovics (HUN)
LADIES' SINGLES - THIRD ROUND
A. Blinkova v A. Sabalenka 2
GENTLEMEN'S SINGLES - THIRD ROUND
A. Zverev (GER) 19 v M. Berrettini (ITA)
NO.2 COURT 11:00AM
LADIES' SINGLES - THIRD ROUND
N. Stevanovic (SRB) v P. Kvitova (CZE) 9
NOT BEFORE: 1:00PM
GENTLEMEN'S SINGLES - THIRD ROUND
L. Djere (SRB) v S. Tsitsipas (GRE) 5
GENTLEMEN'S SINGLES - THIRD ROUND
F. Tiafoe (USA) 10 v G. Dimitrov (BUL) 21
NO.3 COURT 11:00AM
LADIES' SINGLES - THIRD ROUND
B. Haddad Maia (BRA) 13 v S. Cirstea (ROU)
GENTLEMEN'S SINGLES - THIRD ROUND
A. Davidovich Fokina (ESP) 31 v H. Rune (DEN) 6
LADIES' SINGLES - THIRD ROUND
A. Potapova 22 v M. Andreeva
COURT 12 11:00AM
GENTLEMEN'S SINGLES - THIRD ROUND
J. Lehecka (CZE) v T. Paul (USA) 16
LADIES' SINGLES - THIRD ROUND
M. Kostyuk (UKR) v M. Keys (USA) 25
GENTLEMEN'S DOUBLES - FIRST ROUND
L. Broady (GBR)/J. O'Mara (GBR) v F. Cabral (POR)/R. Matos (BRA)
MIXED DOUBLES - FIRST ROUND
J. Murray (GBR)/T. Townsend (USA) v J. Zielinski (POL) 3/N. Melichar-Martinez (USA) 3
GENTLEMEN'S DOUBLES - FIRST ROUND
C. Eubanks (USA)/J. Wolf (USA) v S. Doumbia (FRA)/F. Reboul (FRA)
COURT 18 11:00AM
LADIES' SINGLES - THIRD ROUND
D. Galfi (HUN) v E. Alexandrova 21
GENTLEMEN'S SINGLES - THIRD ROUND
C. Eubanks (USA) v C. O'Connell (AUS)
LADIES' DOUBLES - FIRST ROUND
V. Azarenka 14/B. Haddad Maia (BRA) 14 v C. Bucsa (ESP)/M. Ninomiya (JPN)
GENTLEMEN'S DOUBLES - FIRST ROUND
R. Galloway (USA)/L. Harris (RSA) v M. Giron (USA)/B. Van De Zandschulp (NED)
NOT BEFORE: 6:00PM
MIXED DOUBLES - FIRST ROUND
N. Lammons (USA)/G. Olmos (MEX) v J. Salisbury (GBR)/H. Watson (GBR)
COURT 4 11:00AM
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
J. Filip (CZE) v C. Robertson (GBR)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
N. Vargova (SVK) 12 v H. Oluwadare (GBR)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
M. Genis Salas (ESP) v E. McDonald (GBR) 11
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
J. Prado Angelo (BOL) 1 v H. Searle (GBR)
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
T. Berkieta (POL) 15 v P. Weir (GBR)
COURT 5 11:00AM
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
N. Budkov Kjaer (NOR) v Z. Stephens (GBR)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
E. Jones (AUS) 13 v G. Roach (GBR)
NOT BEFORE: 1:00PM
LADIES' DOUBLES - FIRST ROUND
D. Collins (USA)/A. Riske-Amritraj (USA) v A. Bogdan (ROU)/J. Cristian (ROU)
LADIES' DOUBLES - SECOND ROUND
S. Hunter (AUS) 3/E. Mertens (BEL) 3 v I. Begu (ROU)/A. Kalinina (UKR)
MIXED DOUBLES - FIRST ROUND
W. Koolhof (NED) 4/L. Fernandez (CAN) 4 v F. Martin (FRA)/H. Chan (TPE)
COURT 6 11:00AM
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
B. Gusic Wan (GBR) v K. Rice (CAN)
NOT BEFORE: 12:30PM
GENTLEMEN'S DOUBLES - FIRST ROUND
S. Baez (ARG)/G. Pella (ARG) v N. Lammons (USA)/J. Withrow (USA)
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
J. Schwaerzler (AUT) 10 v R. Horovitz (USA)
LADIES' DOUBLES - SECOND ROUND
F. Wu (TPE)/L. Zhu (CHN) v K. Baindl (UKR)/D. Saville (AUS)
MIXED DOUBLES - FIRST ROUND
M. Venus (NZL)/B. Andreescu (CAN) v M. Arevalo (ESA)/M. Kostyuk (UKR)
COURT 7 11:00AM
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
G. Vulpitta (ITA) v A. Melero Kretzer (ESP) 16
NOT BEFORE: 12:30PM
GENTLEMEN'S DOUBLES - FIRST ROUND
S. Gonzalez (MEX) 5/E. Roger-Vasselin (FRA) 5 v G. Barrere (FRA)/Q. Halys (FRA)
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
F. Cavallo (ARG) v S. Eriksson (SWE)
LADIES' DOUBLES - SECOND ROUND
L. Davis (USA)/R. Van Der Hoek (NED) v T. Babos (HUN)/K. Flipkens (BEL)
GENTLEMEN'S DOUBLES - FIRST ROUND
Y. Bhambri (IND)/S. Myneni (IND) v A. Davidovich Fokina (ESP)/A. Mannarino (FRA)
COURT 8 11:00AM
LADIES' DOUBLES - SECOND ROUND
E. Hozumi (JPN)/R. Masarova (ESP) v C. Dolehide (USA) 16/S. Zhang (CHN) 16
LADIES' DOUBLES - SECOND ROUND
V. Hruncakova (SVK)/T. Mihalikova (SVK) v H. Dart (GBR)/H. Watson (GBR)
LADIES' DOUBLES - SECOND ROUND
S-W. Hsieh (TPE)/B. Strycova (CZE) v E. Alexandrova/Z. Yang (CHN)
LADIES' DOUBLES - FIRST ROUND
L. Noskova (CZE)/X. Wang (CHN) v M. Bouzkova (CZE)/S. Sorribes Tormo (ESP)
MIXED DOUBLES - FIRST ROUND
M. Middelkoop (NED)/A. Sutjiadi (INA) v S. Gonzalez (MEX)/B. Strycova (CZE)
COURT 9 11:00AM
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
R. Munk Mortensen (DEN) v A. Kovackova (CZE)
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
D. Fix (GER) v A. Gea (FRA)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
H. Kinoshita (JPN) v C. Ngounoue (USA) 2
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
T. Evans (USA) v A. Teodosescu (ITA)
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
V. Iakubenko (UKR) v H. Jefferson (GBR)
COURT 10 11:00AM
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
T. Preston (AUS) v T. Rabman (USA)
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
A. Razeghi (USA) v F. Bondioli (ITA) 14
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
A. Forger (NED) v Y. Zhou (CHN) 3
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
B. Djuric (SRB) 7 v L. Sciahbasi (ITA)
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
F. Blaydes (GBR) v K. Edengren (SWE)
COURT 11 11:00AM
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
S. Saito (JPN) 3 v M. Slama (USA)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
A. Korneeva 1 v A. El Aouni (MAR)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
D. Suvirdjonkova (SRB) v T. Grant (USA) 15
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
L. Taylor (AUS) v K. Quevedo (USA) 6
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
L. Moyano (ARG) v N. Bartunkova (CZE)
COURT 14 11:00AM
LADIES' DOUBLES - SECOND ROUND
U. Eikeri (NOR)/A. Panova v O. Kalashnikova (GEO)/I. Shymanovich
LADIES' DOUBLES - FIRST ROUND
S. Errani (ITA)/J. Grabher (AUT) v M. Kolodziejova (CZE)/M. Vondrousova (CZE)
LADIES' DOUBLES - SECOND ROUND
D. Krawczyk (USA) 5/D. Schuurs (NED) 5 v A. Bondar (HUN)/G. Minnen (BEL)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
W. Sonobe (JPN) v M. Stojsavljevic (GBR)
MIXED DOUBLES - FIRST ROUND
H. Nys (MON)/L. Siegemund (GER) v M. Ebden (AUS) 5/E. Perez (AUS) 5
NOT BEFORE: 5:00PM
GENTLEMEN'S DOUBLES - SECOND ROUND
T. Griekspoor (NED)/B. Stevens (NED) v S. Bolelli (ITA)/A. Vavassori (ITA)
COURT 15 11:00AM
GENTLEMEN'S DOUBLES - FIRST ROUND
R. Carballes Baena (ESP)/D. Galan (COL) v W. Blumberg (USA)/C. Ruud (NOR)
LADIES' DOUBLES - FIRST ROUND
L. Siegemund (GER)/V. Zvonareva v T. Martincova (CZE)/D. Vekic (CRO)
LADIES' DOUBLES - FIRST ROUND
A. Krueger (USA)/C. McNally (USA) v C. Garcia (FRA)/L. Stefani (BRA)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
T. Kostovic (SRB) 14 v R. Dencheva (BUL)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
Z. Pawlikowska (POL) v E. Milic (SLO)
COURT 16 11:00AM
GENTLEMEN'S DOUBLES - FIRST ROUND
N.S Balaji (IND)/J. Nedunchezhiyan (IND) v I. Dodig (CRO) 2/A. Krajicek (USA) 2
LADIES' DOUBLES - FIRST ROUND
M. Linette (POL)/B. Pera (USA) v T. Maria (GER)/K. Piter (POL)
LADIES' DOUBLES - SECOND ROUND
M. Kato (JPN) 13/A. Sutjiadi (INA) 13 v Y. Sizikova/K. Zimmermann (BEL)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
M. Ercan (TUR) v L. Samsonova (CZE)
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
Y. Demin 5 v H. Matsuoka (JPN)
COURT 17 11:00AM
LADIES' DOUBLES - FIRST ROUND
A. Detiuc (CZE)/A. Gamiz (VEN) v F. Christie (GBR)/A. Collins (GBR)
LADIES' DOUBLES - FIRST ROUND
K. Rakhimova/A. Sasnovich v C. Gauff (USA) 2/J. Pegula (USA) 2
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
A. Ghibaudo (FRA) v A. Dzhenev (BUL) 12
MIXED DOUBLES - FIRST ROUND
A. Krajicek (USA) 1/J. Pegula (USA) 1 v N. Mahut (FRA)/A Danilina (KAZ)
MIXED DOUBLES - FIRST ROUND
R. Bopanna (IND) 6/G. Dabrowski (CAN) 6 v I. Dodig (CRO)/L. Chan (TPE)
NOT BEFORE: 5:00PM
GENTLEMEN'S DOUBLES - SECOND ROUND
M. Purcell (AUS)/J. Thompson (AUS) v M. Gonzalez (ARG) 14/A. Molteni (ARG) 14
TO BE ARRANGED 1
NOT BEFORE: 5:00PM
GENTLEMEN'S DOUBLES - FIRST ROUND
L. Djere (SRB)/C. O'Connell (AUS) v S. Gille (BEL) 12/J. Vliegen (BEL) 12
COMPLETE
CENTRE COURT 1:30PM
GENTLEMEN'S SINGLES - THIRD ROUND
C. Alcaraz (ESP) 1 v N. Jarry (CHI) 25
LADIES' SINGLES - THIRD ROUND
O. Jabeur (TUN) 6 v B. Andreescu (CAN)
LADIES' SINGLES - THIRD ROUND
K. Boulter (GBR) v E. Rybakina (KAZ) 3
NO.1 COURT 1:00PM
GENTLEMEN'S SINGLES - THIRD ROUND
D. Medvedev 3 v M. Fucsovics (HUN)
LADIES' SINGLES - THIRD ROUND
A. Blinkova v A. Sabalenka 2
GENTLEMEN'S SINGLES - THIRD ROUND
A. Zverev (GER) 19 v M. Berrettini (ITA)
NO.2 COURT 11:00AM
LADIES' SINGLES - THIRD ROUND
N. Stevanovic (SRB) v P. Kvitova (CZE) 9
NOT BEFORE: 1:00PM
GENTLEMEN'S SINGLES - THIRD ROUND
L. Djere (SRB) v S. Tsitsipas (GRE) 5
GENTLEMEN'S SINGLES - THIRD ROUND
F. Tiafoe (USA) 10 v G. Dimitrov (BUL) 21
NO.3 COURT 11:00AM
LADIES' SINGLES - THIRD ROUND
B. Haddad Maia (BRA) 13 v S. Cirstea (ROU)
GENTLEMEN'S SINGLES - THIRD ROUND
A. Davidovich Fokina (ESP) 31 v H. Rune (DEN) 6
LADIES' SINGLES - THIRD ROUND
A. Potapova 22 v M. Andreeva
COURT 12 11:00AM
GENTLEMEN'S SINGLES - THIRD ROUND
J. Lehecka (CZE) v T. Paul (USA) 16
LADIES' SINGLES - THIRD ROUND
M. Kostyuk (UKR) v M. Keys (USA) 25
GENTLEMEN'S DOUBLES - FIRST ROUND
L. Broady (GBR)/J. O'Mara (GBR) v F. Cabral (POR)/R. Matos (BRA)
MIXED DOUBLES - FIRST ROUND
J. Murray (GBR)/T. Townsend (USA) v J. Zielinski (POL) 3/N. Melichar-Martinez (USA) 3
GENTLEMEN'S DOUBLES - FIRST ROUND
C. Eubanks (USA)/J. Wolf (USA) v S. Doumbia (FRA)/F. Reboul (FRA)
COURT 18 11:00AM
LADIES' SINGLES - THIRD ROUND
D. Galfi (HUN) v E. Alexandrova 21
GENTLEMEN'S SINGLES - THIRD ROUND
C. Eubanks (USA) v C. O'Connell (AUS)
LADIES' DOUBLES - FIRST ROUND
V. Azarenka 14/B. Haddad Maia (BRA) 14 v C. Bucsa (ESP)/M. Ninomiya (JPN)
GENTLEMEN'S DOUBLES - FIRST ROUND
R. Galloway (USA)/L. Harris (RSA) v M. Giron (USA)/B. Van De Zandschulp (NED)
NOT BEFORE: 6:00PM
MIXED DOUBLES - FIRST ROUND
N. Lammons (USA)/G. Olmos (MEX) v J. Salisbury (GBR)/H. Watson (GBR)
COURT 4 11:00AM
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
J. Filip (CZE) v C. Robertson (GBR)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
N. Vargova (SVK) 12 v H. Oluwadare (GBR)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
M. Genis Salas (ESP) v E. McDonald (GBR) 11
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
J. Prado Angelo (BOL) 1 v H. Searle (GBR)
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
T. Berkieta (POL) 15 v P. Weir (GBR)
COURT 5 11:00AM
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
N. Budkov Kjaer (NOR) v Z. Stephens (GBR)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
E. Jones (AUS) 13 v G. Roach (GBR)
NOT BEFORE: 1:00PM
LADIES' DOUBLES - FIRST ROUND
D. Collins (USA)/A. Riske-Amritraj (USA) v A. Bogdan (ROU)/J. Cristian (ROU)
LADIES' DOUBLES - SECOND ROUND
S. Hunter (AUS) 3/E. Mertens (BEL) 3 v I. Begu (ROU)/A. Kalinina (UKR)
MIXED DOUBLES - FIRST ROUND
W. Koolhof (NED) 4/L. Fernandez (CAN) 4 v F. Martin (FRA)/H. Chan (TPE)
COURT 6 11:00AM
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
B. Gusic Wan (GBR) v K. Rice (CAN)
NOT BEFORE: 12:30PM
GENTLEMEN'S DOUBLES - FIRST ROUND
S. Baez (ARG)/G. Pella (ARG) v N. Lammons (USA)/J. Withrow (USA)
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
J. Schwaerzler (AUT) 10 v R. Horovitz (USA)
LADIES' DOUBLES - SECOND ROUND
F. Wu (TPE)/L. Zhu (CHN) v K. Baindl (UKR)/D. Saville (AUS)
MIXED DOUBLES - FIRST ROUND
M. Venus (NZL)/B. Andreescu (CAN) v M. Arevalo (ESA)/M. Kostyuk (UKR)
COURT 7 11:00AM
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
G. Vulpitta (ITA) v A. Melero Kretzer (ESP) 16
NOT BEFORE: 12:30PM
GENTLEMEN'S DOUBLES - FIRST ROUND
S. Gonzalez (MEX) 5/E. Roger-Vasselin (FRA) 5 v G. Barrere (FRA)/Q. Halys (FRA)
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
F. Cavallo (ARG) v S. Eriksson (SWE)
LADIES' DOUBLES - SECOND ROUND
L. Davis (USA)/R. Van Der Hoek (NED) v T. Babos (HUN)/K. Flipkens (BEL)
GENTLEMEN'S DOUBLES - FIRST ROUND
Y. Bhambri (IND)/S. Myneni (IND) v A. Davidovich Fokina (ESP)/A. Mannarino (FRA)
COURT 8 11:00AM
LADIES' DOUBLES - SECOND ROUND
E. Hozumi (JPN)/R. Masarova (ESP) v C. Dolehide (USA) 16/S. Zhang (CHN) 16
LADIES' DOUBLES - SECOND ROUND
V. Hruncakova (SVK)/T. Mihalikova (SVK) v H. Dart (GBR)/H. Watson (GBR)
LADIES' DOUBLES - SECOND ROUND
S-W. Hsieh (TPE)/B. Strycova (CZE) v E. Alexandrova/Z. Yang (CHN)
LADIES' DOUBLES - FIRST ROUND
L. Noskova (CZE)/X. Wang (CHN) v M. Bouzkova (CZE)/S. Sorribes Tormo (ESP)
MIXED DOUBLES - FIRST ROUND
M. Middelkoop (NED)/A. Sutjiadi (INA) v S. Gonzalez (MEX)/B. Strycova (CZE)
COURT 9 11:00AM
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
R. Munk Mortensen (DEN) v A. Kovackova (CZE)
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
D. Fix (GER) v A. Gea (FRA)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
H. Kinoshita (JPN) v C. Ngounoue (USA) 2
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
T. Evans (USA) v A. Teodosescu (ITA)
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
V. Iakubenko (UKR) v H. Jefferson (GBR)
COURT 10 11:00AM
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
T. Preston (AUS) v T. Rabman (USA)
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
A. Razeghi (USA) v F. Bondioli (ITA) 14
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
A. Forger (NED) v Y. Zhou (CHN) 3
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
B. Djuric (SRB) 7 v L. Sciahbasi (ITA)
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
F. Blaydes (GBR) v K. Edengren (SWE)
COURT 11 11:00AM
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
S. Saito (JPN) 3 v M. Slama (USA)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
A. Korneeva 1 v A. El Aouni (MAR)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
D. Suvirdjonkova (SRB) v T. Grant (USA) 15
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
L. Taylor (AUS) v K. Quevedo (USA) 6
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
L. Moyano (ARG) v N. Bartunkova (CZE)
COURT 14 11:00AM
LADIES' DOUBLES - SECOND ROUND
U. Eikeri (NOR)/A. Panova v O. Kalashnikova (GEO)/I. Shymanovich
LADIES' DOUBLES - FIRST ROUND
S. Errani (ITA)/J. Grabher (AUT) v M. Kolodziejova (CZE)/M. Vondrousova (CZE)
LADIES' DOUBLES - SECOND ROUND
D. Krawczyk (USA) 5/D. Schuurs (NED) 5 v A. Bondar (HUN)/G. Minnen (BEL)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
W. Sonobe (JPN) v M. Stojsavljevic (GBR)
MIXED DOUBLES - FIRST ROUND
H. Nys (MON)/L. Siegemund (GER) v M. Ebden (AUS) 5/E. Perez (AUS) 5
NOT BEFORE: 5:00PM
GENTLEMEN'S DOUBLES - SECOND ROUND
T. Griekspoor (NED)/B. Stevens (NED) v S. Bolelli (ITA)/A. Vavassori (ITA)
COURT 15 11:00AM
GENTLEMEN'S DOUBLES - FIRST ROUND
R. Carballes Baena (ESP)/D. Galan (COL) v W. Blumberg (USA)/C. Ruud (NOR)
LADIES' DOUBLES - FIRST ROUND
L. Siegemund (GER)/V. Zvonareva v T. Martincova (CZE)/D. Vekic (CRO)
LADIES' DOUBLES - FIRST ROUND
A. Krueger (USA)/C. McNally (USA) v C. Garcia (FRA)/L. Stefani (BRA)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
T. Kostovic (SRB) 14 v R. Dencheva (BUL)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
Z. Pawlikowska (POL) v E. Milic (SLO)
COURT 16 11:00AM
GENTLEMEN'S DOUBLES - FIRST ROUND
N.S Balaji (IND)/J. Nedunchezhiyan (IND) v I. Dodig (CRO) 2/A. Krajicek (USA) 2
LADIES' DOUBLES - FIRST ROUND
M. Linette (POL)/B. Pera (USA) v T. Maria (GER)/K. Piter (POL)
LADIES' DOUBLES - SECOND ROUND
M. Kato (JPN) 13/A. Sutjiadi (INA) 13 v Y. Sizikova/K. Zimmermann (BEL)
GIRLS' SINGLES - FIRST ROUND
M. Ercan (TUR) v L. Samsonova (CZE)
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
Y. Demin 5 v H. Matsuoka (JPN)
COURT 17 11:00AM
LADIES' DOUBLES - FIRST ROUND
A. Detiuc (CZE)/A. Gamiz (VEN) v F. Christie (GBR)/A. Collins (GBR)
LADIES' DOUBLES - FIRST ROUND
K. Rakhimova/A. Sasnovich v C. Gauff (USA) 2/J. Pegula (USA) 2
BOYS' SINGLES - FIRST ROUND
A. Ghibaudo (FRA) v A. Dzhenev (BUL) 12
MIXED DOUBLES - FIRST ROUND
A. Krajicek (USA) 1/J. Pegula (USA) 1 v N. Mahut (FRA)/A Danilina (KAZ)
MIXED DOUBLES - FIRST ROUND
R. Bopanna (IND) 6/G. Dabrowski (CAN) 6 v I. Dodig (CRO)/L. Chan (TPE)
NOT BEFORE: 5:00PM
GENTLEMEN'S DOUBLES - SECOND ROUND
M. Purcell (AUS)/J. Thompson (AUS) v M. Gonzalez (ARG) 14/A. Molteni (ARG) 14
TO BE ARRANGED 1
NOT BEFORE: 5:00PM
GENTLEMEN'S DOUBLES - FIRST ROUND
L. Djere (SRB)/C. O'Connell (AUS) v S. Gille (BEL) 12/J. Vliegen (BEL) 12