by ti-amie Rod Laver Arena
Day session - From 8:00pm EST
Women's Singles • Quarterfinals
L. Noskova vs D. Yastremska Q
Day session - Not before 9:30pm EST
Men's Singles • Quarterfinals
H. Hurkacz 9 vs D. Medvedev 3
Night session - From 3:15am EST
Women's Singles • Quarterfinals
A. Kalinskaya vs Q. Zheng 12
Men's Singles • Quarterfinals
A. Zverev 6 vs C. Alcaraz 2
Margaret Court Arena
Day session - From 8:00pm EST
Women's Legends Doubles • Round 1
D. Hantuchova/N. Li vs I. Majoli/A. Petkovic
Day session - Not before 9:00pm EST
Men's Doubles • Quarterfinals
Y. Hanfmann/D. Koepfer vs H. Nys 7/J. Zielinski 7
Day session - Not before 11:00pm EST
Women's Doubles • Quarterfinals
B. Krejcikova 5/L. Siegemund 5 vs S. Hunter 3/K. Siniakova 3
Mixed Doubles • Semifinals
O. Gadecki WC/M. Polmans WC vs D. Krawczyk 2/N. Skupski 2
Kia Arena
Day session - From 7:00pm EST
Men's Wheelchair Singles • Quarterfinals
S. Houdet vs T. Oda 2
Women's Wheelchair Singles • Quarterfinals
D. De Groot 1 vs A. Van Koot
Day session - Not before 9:30pm EST
Quad Wheelchair Doubles • Quarterfinals
F. Broadbent/G. Slade vs H. Davidson 2/R. Shaw 2
Men's Wheelchair Doubles • Quarterfinals
A. Hewett 1/G. Reid 1 vs A. Parker/B. Weekes
1573 Arena
Day session - From 7:00pm EST
Junior Girls' Singles • Round 3
R. Jamrichova 1 vs M. Joint
Junior Girls' Singles • Round 3
E. Jones 6 vs T. Grant 9
Junior Boys' Singles • Round 3
T. Berkieta 3 vs H. Jones 16
Junior Girls' Doubles • Quarterfinals
M. Joint 6/K. Sidorova 6 vs J. Pastikova/J. Stusek
Court 3
Day session - From 7:00pm EST
Men's Doubles • Quarterfinals
M. Gonzalez 6/A. Molteni 6 vs R. Bopanna 2/M. Ebden 2
Day session - Not before 8:30pm EST
Women's Doubles • Quarterfinals
D. Schuurs 9/L. Stefani 9 vs S. Hsieh 2/E. Mertens 2
Men's Doubles • Quarterfinals
S. Bolelli/A. Vavassori vs K. Krawietz 8/T. Puetz 8
Mixed Doubles • Semifinals
J. Fourlis WC/A. Harris WC vs S. Hsieh 3/J. Zielinski 3
Court 5
Day session - From 7:00pm EST
Quad Wheelchair Singles • Quarterfinals
G. Sasson 4 vs R. Shaw
Men's Wheelchair Singles • Quarterfinals
T. Egberink vs G. Reid 4
Day session - Not before 9:30pm EST
Quad Wheelchair Doubles • Quarterfinals
A. Kaplan/T. Masaryk vs D. Ramphadi/G. Sasson
Men's Wheelchair Doubles • Quarterfinals
D. Arai/T. Sanada vs T. Egberink/R. Spaargaren
Court 6
Day session - From 7:00pm EST
Quad Wheelchair Singles • Quarterfinals
H. Davidson vs D. Ramphadi
Men's Wheelchair Singles • Quarterfinals
A. Hewett 1 vs A. Cataldo
Day session - Not before 10:30pm EST
Men's Wheelchair Doubles • Quarterfinals
A. Cataldo/C. Ratzlaff vs T. Miki/T. Oda
Women's Wheelchair Doubles • Quarterfinals
Y. Kamiji 1/K. Montjane 1 vs M. Moreno/M. Ohtani
Court 7
Day session - From 7:00pm EST
Quad Wheelchair Singles • Quarterfinals
N. Vink 1 vs F. Cayulef
Women's Wheelchair Singles • Quarterfinals
M. Tanaka vs K. Montjane
Day session - Not before 9:30pm EST
Men's Wheelchair Doubles • Quarterfinals
M. De la Puente/M. Scheffers vs J. Gerard 2/S. Houdet 2
Women's Wheelchair Doubles • Quarterfinals
L. De Greef/A. Van Koot vs D. De Groot 2/J. Griffioen 2
Court 8
Day session - From 7:00pm EST
Quad Wheelchair Singles • Quarterfinals
A. Lapthorne vs S. Schroder 2
Day session - Not before 8:00pm EST
Women's Wheelchair Singles • Quarterfinals
D. Mathewson vs Y. Kamiji 2
Day session - Not before 9:30pm EST
Quad Wheelchair Doubles • Quarterfinals
A. Lapthorne/D. Wagner vs A. Ataman/Y. Silva
Women's Wheelchair Doubles • Quarterfinals
P. Deroulede/L. Shuker vs A. Bernal/Z. Zhu
Court 12
Day session - From 7:00pm EST
Men's Wheelchair Singles • Quarterfinals
J. Gerard vs R. Spaargaren
Women's Wheelchair Singles • Quarterfinals
J. Griffioen 3 vs Z. Zhu
Day session - Not before 9:30pm EST
Quad Wheelchair Doubles • Quarterfinals
S. Schroder 1/N. Vink 1 vs F. Cayulef/D. Perez
Women's Wheelchair Doubles • Quarterfinals
D. Mathewson/M. Tanaka vs S. Funamizu/X. Li
Court 13
Day session - From 7:00pm EST
Junior Boys' Singles • Round 3
K. Bigun 5 vs P. Brunclik 11
Junior Boys' Singles • Round 3
J. Kumstat vs A. Razeghi 6
Junior Girls' Singles • Round 3
H. Klugman 4 vs V. Mincheva 15
Junior Boys' Doubles • Quarterfinals
K. Bigun/J. Leach vs M. Forbes/M. Stenzer
Junior Boys' Doubles • Quarterfinals
F. Cina 1/R. Sakamoto 1 vs N. Budkov Kjaer 8/J. Kumstat 8
Court 14
Day session - From 7:00pm EST
Junior Girls' Singles • Round 3
M. Slama vs K. Efremova WC
Junior Boys' Singles • Round 3
C. Woestendick vs A. Karahan
Junior Girls' Singles • Round 3
M. Stojsavljevic vs S. Saito 2
Junior Girls' Singles • Round 3
I. Ivanova 16 vs A. Schuman Q
Junior Girls' Doubles • Quarterfinals
T. Grant 3/I. Jovic 3 vs Y. Konstantinova/T. Kostovic
Court 15
Day session - From 7:00pm EST
Junior Boys' Singles • Round 3
A. Omarkhanov vs J. Kim 14
Junior Boys' Singles • Round 3
P. Marinkov 13 vs R. Sakamoto 4
Junior Girls' Singles • Round 3
L. Nilsson Q vs M. Xu 12
Junior Boys' Doubles • Quarterfinals
P. Brunclik 5/V. Frydrych 5 vs D. Dedura-Palomero/M. Schoenhaus
Junior Girls' Doubles • Quarterfinals
E. Koike 1/S. Saito 1 vs R. Nijkamp/V. Valdmannova
Court 17
Day session - From 7:00pm EST
Junior Boys' Singles • Round 3
R. Horovitz 10 vs M. Rottgering
Junior Boys' Singles • Round 3
A. Mazdrashki Q vs N. Budkov Kjaer 2
Junior Girls' Singles • Round 3
E. Koike 10 vs V. Valdmannova
Junior Boys' Doubles • Quarterfinals
M. Exsted/C. Woestendick vs R. Horovitz/K. Rice
Junior Girls' Doubles • Quarterfinals
A. Arystanbekova/Y. Perapekhina vs H. Klugman 2/M. Xu 2
Day session - From 8:00pm EST
Women's Singles • Quarterfinals
L. Noskova vs D. Yastremska Q
Day session - Not before 9:30pm EST
Men's Singles • Quarterfinals
H. Hurkacz 9 vs D. Medvedev 3
Night session - From 3:15am EST
Women's Singles • Quarterfinals
A. Kalinskaya vs Q. Zheng 12
Men's Singles • Quarterfinals
A. Zverev 6 vs C. Alcaraz 2
Margaret Court Arena
Day session - From 8:00pm EST
Women's Legends Doubles • Round 1
D. Hantuchova/N. Li vs I. Majoli/A. Petkovic
Day session - Not before 9:00pm EST
Men's Doubles • Quarterfinals
Y. Hanfmann/D. Koepfer vs H. Nys 7/J. Zielinski 7
Day session - Not before 11:00pm EST
Women's Doubles • Quarterfinals
B. Krejcikova 5/L. Siegemund 5 vs S. Hunter 3/K. Siniakova 3
Mixed Doubles • Semifinals
O. Gadecki WC/M. Polmans WC vs D. Krawczyk 2/N. Skupski 2
Kia Arena
Day session - From 7:00pm EST
Men's Wheelchair Singles • Quarterfinals
S. Houdet vs T. Oda 2
Women's Wheelchair Singles • Quarterfinals
D. De Groot 1 vs A. Van Koot
Day session - Not before 9:30pm EST
Quad Wheelchair Doubles • Quarterfinals
F. Broadbent/G. Slade vs H. Davidson 2/R. Shaw 2
Men's Wheelchair Doubles • Quarterfinals
A. Hewett 1/G. Reid 1 vs A. Parker/B. Weekes
1573 Arena
Day session - From 7:00pm EST
Junior Girls' Singles • Round 3
R. Jamrichova 1 vs M. Joint
Junior Girls' Singles • Round 3
E. Jones 6 vs T. Grant 9
Junior Boys' Singles • Round 3
T. Berkieta 3 vs H. Jones 16
Junior Girls' Doubles • Quarterfinals
M. Joint 6/K. Sidorova 6 vs J. Pastikova/J. Stusek
Court 3
Day session - From 7:00pm EST
Men's Doubles • Quarterfinals
M. Gonzalez 6/A. Molteni 6 vs R. Bopanna 2/M. Ebden 2
Day session - Not before 8:30pm EST
Women's Doubles • Quarterfinals
D. Schuurs 9/L. Stefani 9 vs S. Hsieh 2/E. Mertens 2
Men's Doubles • Quarterfinals
S. Bolelli/A. Vavassori vs K. Krawietz 8/T. Puetz 8
Mixed Doubles • Semifinals
J. Fourlis WC/A. Harris WC vs S. Hsieh 3/J. Zielinski 3
Court 5
Day session - From 7:00pm EST
Quad Wheelchair Singles • Quarterfinals
G. Sasson 4 vs R. Shaw
Men's Wheelchair Singles • Quarterfinals
T. Egberink vs G. Reid 4
Day session - Not before 9:30pm EST
Quad Wheelchair Doubles • Quarterfinals
A. Kaplan/T. Masaryk vs D. Ramphadi/G. Sasson
Men's Wheelchair Doubles • Quarterfinals
D. Arai/T. Sanada vs T. Egberink/R. Spaargaren
Court 6
Day session - From 7:00pm EST
Quad Wheelchair Singles • Quarterfinals
H. Davidson vs D. Ramphadi
Men's Wheelchair Singles • Quarterfinals
A. Hewett 1 vs A. Cataldo
Day session - Not before 10:30pm EST
Men's Wheelchair Doubles • Quarterfinals
A. Cataldo/C. Ratzlaff vs T. Miki/T. Oda
Women's Wheelchair Doubles • Quarterfinals
Y. Kamiji 1/K. Montjane 1 vs M. Moreno/M. Ohtani
Court 7
Day session - From 7:00pm EST
Quad Wheelchair Singles • Quarterfinals
N. Vink 1 vs F. Cayulef
Women's Wheelchair Singles • Quarterfinals
M. Tanaka vs K. Montjane
Day session - Not before 9:30pm EST
Men's Wheelchair Doubles • Quarterfinals
M. De la Puente/M. Scheffers vs J. Gerard 2/S. Houdet 2
Women's Wheelchair Doubles • Quarterfinals
L. De Greef/A. Van Koot vs D. De Groot 2/J. Griffioen 2
Court 8
Day session - From 7:00pm EST
Quad Wheelchair Singles • Quarterfinals
A. Lapthorne vs S. Schroder 2
Day session - Not before 8:00pm EST
Women's Wheelchair Singles • Quarterfinals
D. Mathewson vs Y. Kamiji 2
Day session - Not before 9:30pm EST
Quad Wheelchair Doubles • Quarterfinals
A. Lapthorne/D. Wagner vs A. Ataman/Y. Silva
Women's Wheelchair Doubles • Quarterfinals
P. Deroulede/L. Shuker vs A. Bernal/Z. Zhu
Court 12
Day session - From 7:00pm EST
Men's Wheelchair Singles • Quarterfinals
J. Gerard vs R. Spaargaren
Women's Wheelchair Singles • Quarterfinals
J. Griffioen 3 vs Z. Zhu
Day session - Not before 9:30pm EST
Quad Wheelchair Doubles • Quarterfinals
S. Schroder 1/N. Vink 1 vs F. Cayulef/D. Perez
Women's Wheelchair Doubles • Quarterfinals
D. Mathewson/M. Tanaka vs S. Funamizu/X. Li
Court 13
Day session - From 7:00pm EST
Junior Boys' Singles • Round 3
K. Bigun 5 vs P. Brunclik 11
Junior Boys' Singles • Round 3
J. Kumstat vs A. Razeghi 6
Junior Girls' Singles • Round 3
H. Klugman 4 vs V. Mincheva 15
Junior Boys' Doubles • Quarterfinals
K. Bigun/J. Leach vs M. Forbes/M. Stenzer
Junior Boys' Doubles • Quarterfinals
F. Cina 1/R. Sakamoto 1 vs N. Budkov Kjaer 8/J. Kumstat 8
Court 14
Day session - From 7:00pm EST
Junior Girls' Singles • Round 3
M. Slama vs K. Efremova WC
Junior Boys' Singles • Round 3
C. Woestendick vs A. Karahan
Junior Girls' Singles • Round 3
M. Stojsavljevic vs S. Saito 2
Junior Girls' Singles • Round 3
I. Ivanova 16 vs A. Schuman Q
Junior Girls' Doubles • Quarterfinals
T. Grant 3/I. Jovic 3 vs Y. Konstantinova/T. Kostovic
Court 15
Day session - From 7:00pm EST
Junior Boys' Singles • Round 3
A. Omarkhanov vs J. Kim 14
Junior Boys' Singles • Round 3
P. Marinkov 13 vs R. Sakamoto 4
Junior Girls' Singles • Round 3
L. Nilsson Q vs M. Xu 12
Junior Boys' Doubles • Quarterfinals
P. Brunclik 5/V. Frydrych 5 vs D. Dedura-Palomero/M. Schoenhaus
Junior Girls' Doubles • Quarterfinals
E. Koike 1/S. Saito 1 vs R. Nijkamp/V. Valdmannova
Court 17
Day session - From 7:00pm EST
Junior Boys' Singles • Round 3
R. Horovitz 10 vs M. Rottgering
Junior Boys' Singles • Round 3
A. Mazdrashki Q vs N. Budkov Kjaer 2
Junior Girls' Singles • Round 3
E. Koike 10 vs V. Valdmannova
Junior Boys' Doubles • Quarterfinals
M. Exsted/C. Woestendick vs R. Horovitz/K. Rice
Junior Girls' Doubles • Quarterfinals
A. Arystanbekova/Y. Perapekhina vs H. Klugman 2/M. Xu 2