by ti-amie COMPLETE
CENTRE COURT - 1:30PM
1. Katie Boulter v Karolina Pliskova
2. Ricardas Berankis v Rafael Nadal
3. Coco Gauff v Mihaela Buzarnescu
NO.1 COURT - 1:00PM
1. Jordan Thompson v Stefanos Tsitsipas
2. Iga Swiatek v Lesley Pattinama Kerkhove
3. Alex De Minaur v Jack Draper
NO.2 COURT - 11:00AM
1. Paula Badosa v Irina Bara
2. Filip Krajinovic v Nick Kyrgios
3. Harriet Dart v Jessica Pegula
Not Before: 5:00pm
4. Kirsten Flipkens v Simona Halep
NO.3 COURT - 11:00AM
1. Ana Bogdan v Petra Kvitova
2. Liam Broady v Diego Schwartzman
3. Daniel Elahi Galan v Roberto Bautista Agut
COURT 12 - 11:00AM
1. Alastair Gray v Taylor Fritz
2. Bianca Andreescu v Elena Rybakina
3. Denis Shapovalov v Brandon Nakashima
COURT 18 - 11:00AM
1. Emil Ruusuvuori v Botic Van De Zandschulp
2. Viktorija Golubic v Barbora Krejcikova
3. Lauren Davis v Amanda Anisimova
4. Aljaz Bedene / Soonwoo Kwon v Thanasi Kokkinakis / Nick Kyrgios
COURT 4 - 11:00AM
1. Anett Kontaveit / Shelby Rogers v Vivian Heisen / Samantha Murray Sharan
2. Tomislav Brkic / Ramkumar Ramanathan v Nicholas Monroe / Tommy Paul
3. Elisabetta Cocciaretto / Viktoriya Tomova v Maryna Zanevska / Kimberley Zimmermann
4. Alastair Gray / Ryan Peniston v Joran Vliegen / Jackson Withrow
COURT 5 - 11:00AM
1. Jule Niemeier / Andrea Petkovic v Miyu Kato / Aldila Sutjiadi
2. Tim Puetz / Michael Venus v Raven Klaasen / Marcelo Melo
3. Dalma Galfi / Dayana Yastremska vBelinda Bencic / Storm Sanders
4. William Blumberg / Casper Ruud v Nicolas Barrientos / Miguel Angel Reyes-Varela
COURT 6 - 11:00AM
1. Steve Johnson / Sam Querrey v Ivan Dodig / Austin Krajicek
2. Gabriela Dabrowski / Giuliana Olmos v Yulia Putintseva / Yanina Wickmayer
3. Alize Cornet / Diane Parry v Magda Linette / Bernarda Pera
4. Sebastian Baez / Federico Delbonis v Nikola Cacic / Andrea Vavassori
COURT 7 - 11:00AM
1. Andre Goransson / Ben McLachlan v Matthew Ebden / Max Purcell
2. Alicja Rosolska / Erin Routliffe v Irina-Camelia Begu / Anhelina Kalinina
3. Federico Coria / Hugo Dellien v Tallon Griekspoor / Oscar Otte
COURT 8 - 11:00AM
1. Rajeev Ram / Joe Salisbury v Daniel Altmaier / Carlos Taberner
2. Juan Sebastian Cabal / Robert Farah v Ugo Humbert / Adrian Mannarino
3. Aliona Bolsova / Ingrid Neel v Latisha Chan / Samantha Stosur
4. Natela Dzalamidze / Aleksandra Krunic v Anna-Lena Friedsam / Ann Li
COURT 9 - 11:00AM
1. Oceane Dodin / Tatjana Maria v Lyudmyla Kichenok / Jelena Ostapenko
2. Treat Huey / Franko Skugor v Nuno Borges / Francisco Cabral
3. Monique Adamczak / Katarzyna Kawa v Alexa Guarachi / Andreja Klepac
4. Mackenzie McDonald / Botic Van De Zandschulp v John Peers / Filip Polasek
COURT 10 - 11:00AM
1. Nicolas Mahut / Edouard Roger-Vasselin v Francisco Cerundolo / Tomas Martin Etcheverry
2. Ulrikke Eikeri / Astra Sharma v Alison Riske-Amritraj / Coco Vandeweghe
3. Kaitlyn Christian / Panna Udvardy v Nicole Melichar-Martinez / Ellen Perez
4. Julio Peralta / Alejandro Tabilo v Jonny O'Mara / Ken Skupski
COURT 11 - 11:00AM
1. Oksana Kalashnikova / Katarzyna Piter v Marie Bouzkova / Tereza Mihalikova
2. Radu Albot / Nikoloz Basilashvili v Alexander Bublik / Jiri Vesely
3. Catherine Harrison / Sabrina Santamaria v Kaja Juvan / Tamara Zidansek
4. Kamil Majchrzak / Jan Zielinski v Laslo Djere / Dusan Lajovic
COURT 14 - 11:00AM
1. Claire Liu v Alize Cornet
Not Before: 12:30pm
2. Lorenzo Sonego v Hugo Gaston
3. Maxime Cressy v Jack Sock
4. Magdalena Frech v Anna Karolina Schmiedlova
COURT 15 - 11:00AM
1. Ajla Tomljanovic v Catherine Harrison
Not Before: 12:30pm
2. Greet Minnen v Qinwen Zheng
3. Cristian Garin v Hugo Grenier
4. Elise Mertens / Shuai Zhang v Anna Bondar / Greet Minnen
COURT 16 - 11:00AM
1. Marcos Giron v Alex Molcan
2. Petra Martic v Kristina Kucova
3. Dennis Novak v Jason Kubler
COURT 17 - 11:00AM
1. Mackenzie McDonald v Richard Gasquet
Not Before: 12:30pm
2. Sara Sorribes Tormo v Harmony Tan
3. Benjamin Bonzi v Jenson Brooksby
TO BE ARRANGED 1 -
Not Before: 6:00pm
1. Emina Bektas / Kristina Kucova v Harriet Dart / Heather Watson
The Committee, while adhering as closely as possible to the order of play given, is unable to guarantee that it will be maintained in its entirety.
This may result in matches being moved from one court to another. GERRY ARMSTRONG - REFEREE
THE CHAMPIONSHIPS, WIMBLEDON 2022
I
CENTRE COURT - 1:30PM
1. Katie Boulter v Karolina Pliskova
2. Ricardas Berankis v Rafael Nadal
3. Coco Gauff v Mihaela Buzarnescu
NO.1 COURT - 1:00PM
1. Jordan Thompson v Stefanos Tsitsipas
2. Iga Swiatek v Lesley Pattinama Kerkhove
3. Alex De Minaur v Jack Draper
NO.2 COURT - 11:00AM
1. Paula Badosa v Irina Bara
2. Filip Krajinovic v Nick Kyrgios
3. Harriet Dart v Jessica Pegula
Not Before: 5:00pm
4. Kirsten Flipkens v Simona Halep
NO.3 COURT - 11:00AM
1. Ana Bogdan v Petra Kvitova
2. Liam Broady v Diego Schwartzman
3. Daniel Elahi Galan v Roberto Bautista Agut
COURT 12 - 11:00AM
1. Alastair Gray v Taylor Fritz
2. Bianca Andreescu v Elena Rybakina
3. Denis Shapovalov v Brandon Nakashima
COURT 18 - 11:00AM
1. Emil Ruusuvuori v Botic Van De Zandschulp
2. Viktorija Golubic v Barbora Krejcikova
3. Lauren Davis v Amanda Anisimova
4. Aljaz Bedene / Soonwoo Kwon v Thanasi Kokkinakis / Nick Kyrgios
COURT 4 - 11:00AM
1. Anett Kontaveit / Shelby Rogers v Vivian Heisen / Samantha Murray Sharan
2. Tomislav Brkic / Ramkumar Ramanathan v Nicholas Monroe / Tommy Paul
3. Elisabetta Cocciaretto / Viktoriya Tomova v Maryna Zanevska / Kimberley Zimmermann
4. Alastair Gray / Ryan Peniston v Joran Vliegen / Jackson Withrow
COURT 5 - 11:00AM
1. Jule Niemeier / Andrea Petkovic v Miyu Kato / Aldila Sutjiadi
2. Tim Puetz / Michael Venus v Raven Klaasen / Marcelo Melo
3. Dalma Galfi / Dayana Yastremska vBelinda Bencic / Storm Sanders
4. William Blumberg / Casper Ruud v Nicolas Barrientos / Miguel Angel Reyes-Varela
COURT 6 - 11:00AM
1. Steve Johnson / Sam Querrey v Ivan Dodig / Austin Krajicek
2. Gabriela Dabrowski / Giuliana Olmos v Yulia Putintseva / Yanina Wickmayer
3. Alize Cornet / Diane Parry v Magda Linette / Bernarda Pera
4. Sebastian Baez / Federico Delbonis v Nikola Cacic / Andrea Vavassori
COURT 7 - 11:00AM
1. Andre Goransson / Ben McLachlan v Matthew Ebden / Max Purcell
2. Alicja Rosolska / Erin Routliffe v Irina-Camelia Begu / Anhelina Kalinina
3. Federico Coria / Hugo Dellien v Tallon Griekspoor / Oscar Otte
COURT 8 - 11:00AM
1. Rajeev Ram / Joe Salisbury v Daniel Altmaier / Carlos Taberner
2. Juan Sebastian Cabal / Robert Farah v Ugo Humbert / Adrian Mannarino
3. Aliona Bolsova / Ingrid Neel v Latisha Chan / Samantha Stosur
4. Natela Dzalamidze / Aleksandra Krunic v Anna-Lena Friedsam / Ann Li
COURT 9 - 11:00AM
1. Oceane Dodin / Tatjana Maria v Lyudmyla Kichenok / Jelena Ostapenko
2. Treat Huey / Franko Skugor v Nuno Borges / Francisco Cabral
3. Monique Adamczak / Katarzyna Kawa v Alexa Guarachi / Andreja Klepac
4. Mackenzie McDonald / Botic Van De Zandschulp v John Peers / Filip Polasek
COURT 10 - 11:00AM
1. Nicolas Mahut / Edouard Roger-Vasselin v Francisco Cerundolo / Tomas Martin Etcheverry
2. Ulrikke Eikeri / Astra Sharma v Alison Riske-Amritraj / Coco Vandeweghe
3. Kaitlyn Christian / Panna Udvardy v Nicole Melichar-Martinez / Ellen Perez
4. Julio Peralta / Alejandro Tabilo v Jonny O'Mara / Ken Skupski
COURT 11 - 11:00AM
1. Oksana Kalashnikova / Katarzyna Piter v Marie Bouzkova / Tereza Mihalikova
2. Radu Albot / Nikoloz Basilashvili v Alexander Bublik / Jiri Vesely
3. Catherine Harrison / Sabrina Santamaria v Kaja Juvan / Tamara Zidansek
4. Kamil Majchrzak / Jan Zielinski v Laslo Djere / Dusan Lajovic
COURT 14 - 11:00AM
1. Claire Liu v Alize Cornet
Not Before: 12:30pm
2. Lorenzo Sonego v Hugo Gaston
3. Maxime Cressy v Jack Sock
4. Magdalena Frech v Anna Karolina Schmiedlova
COURT 15 - 11:00AM
1. Ajla Tomljanovic v Catherine Harrison
Not Before: 12:30pm
2. Greet Minnen v Qinwen Zheng
3. Cristian Garin v Hugo Grenier
4. Elise Mertens / Shuai Zhang v Anna Bondar / Greet Minnen
COURT 16 - 11:00AM
1. Marcos Giron v Alex Molcan
2. Petra Martic v Kristina Kucova
3. Dennis Novak v Jason Kubler
COURT 17 - 11:00AM
1. Mackenzie McDonald v Richard Gasquet
Not Before: 12:30pm
2. Sara Sorribes Tormo v Harmony Tan
3. Benjamin Bonzi v Jenson Brooksby
TO BE ARRANGED 1 -
Not Before: 6:00pm
1. Emina Bektas / Kristina Kucova v Harriet Dart / Heather Watson
The Committee, while adhering as closely as possible to the order of play given, is unable to guarantee that it will be maintained in its entirety.
This may result in matches being moved from one court to another. GERRY ARMSTRONG - REFEREE
THE CHAMPIONSHIPS, WIMBLEDON 2022
I