by ti-amie Rod Laver Arena
Day session - From 8:00pm EST
Women's Legends Doubles • Round 1
D. Hantuchova/N. Li vs I. Majoli/A. Petkovic
Day session - Not before 9:00pm EST
Men's Doubles • Semifinals
T. Machac/Z. Zhang vs R. Bopanna 2/M. Ebden 2
Men's Doubles • Semifinals
S. Bolelli/A. Vavassori vs Y. Hanfmann/D. Koepfer
Night session - From 3:30am EST
Women's Singles • Semifinals
C. Gauff 4 vs A. Sabalenka 2
Women's Singles • Semifinals
D. Yastremska Q vs Q. Zheng 12
Margaret Court Arena
Day session - From 8:00pm EST
Men's Legends Doubles • Round 1
T. Haas/R. Stepanek vs T. Johansson/R. Lindstedt
Mixed Legends' Doubles • Round 1
A. Molik/M. Baghdatis vs C. Dellacqua/M. Philippoussis
Day session - Not before 11:00pm EST
Women's Doubles • Semifinals
S. Hunter 3/K. Siniakova 3 vs S. Hsieh 2/E. Mertens 2
Men's Wheelchair Doubles • Semifinals
A. Hewett 1/G. Reid 1 vs D. Arai/T. Sanada
Kia Arena
Day session - From 7:00pm EST
Quad Wheelchair Singles • Semifinals
N. Vink 1 vs G. Sasson 4
Men's Wheelchair Singles • Semifinals
A. Hewett 1 vs J. Gerard
Women's Wheelchair Doubles • Semifinals
Y. Kamiji 1/K. Montjane 1 vs A. Bernal/Z. Zhu
Men's Wheelchair Doubles • Semifinals
T. Miki/T. Oda vs J. Gerard 2/S. Houdet 2
Day session - Not before 11:30pm EST
Quad Wheelchair Doubles • Semifinals
A. Lapthorne/D. Wagner vs H. Davidson 2/R. Shaw 2
1573 Arena
Day session - From 7:00pm EST
Women's Wheelchair Singles • Semifinals
D. De Groot 1 vs J. Griffioen 3
Junior Boys' Singles • Quarterfinals
K. Bigun 5 vs N. Budkov Kjaer 2
Junior Girls' Singles • Quarterfinals
M. Xu 12 vs I. Ivanova 16
Junior Boys' Doubles • Semifinals
P. Brunclik 5/V. Frydrych 5 vs K. Bigun/J. Leach
Court 3
Day session - From 7:00pm EST
Junior Girls' Singles • Quarterfinals
R. Jamrichova 1 vs K. Efremova WC
Junior Boys' Singles • Quarterfinals
H. Jones 16 vs J. Kumstat
Junior Girls' Singles • Quarterfinals
E. Jones 6 vs S. Saito 2
Junior Boys' Singles • Quarterfinals
A. Omarkhanov vs M. Rottgering
Junior Girls' Doubles • Semifinals
J. Pastikova/J. Stusek vs H. Klugman 2/M. Xu 2
Court 6
Day session - From 7:00pm EST
Quad Wheelchair Singles • Semifinals
D. Ramphadi vs S. Schroder 2
Junior Boys' Singles • Quarterfinals
C. Woestendick vs R. Sakamoto 4
Junior Girls' Singles • Quarterfinals
V. Mincheva 15 vs E. Koike 10
Junior Boys' Doubles • Semifinals
F. Cina 1/R. Sakamoto 1 vs M. Exsted/C. Woestendick
Junior Girls' Doubles • Semifinals
E. Koike 1/S. Saito 1 vs T. Grant 3/I. Jovic 3
Court 7
Day session - From 7:00pm EST
Women's Wheelchair Singles • Semifinals
K. Montjane vs Y. Kamiji 2
Men's Wheelchair Singles • Semifinals
G. Reid 4 vs T. Oda 2
Women's Wheelchair Doubles • Semifinals
D. Mathewson/M. Tanaka vs D. De Groot 2/J. Griffioen 2
Quad Wheelchair Doubles • Semifinals
S. Schroder 1/N. Vink 1 vs D. Ramphadi/G. Sasson
Day session - From 8:00pm EST
Women's Legends Doubles • Round 1
D. Hantuchova/N. Li vs I. Majoli/A. Petkovic
Day session - Not before 9:00pm EST
Men's Doubles • Semifinals
T. Machac/Z. Zhang vs R. Bopanna 2/M. Ebden 2
Men's Doubles • Semifinals
S. Bolelli/A. Vavassori vs Y. Hanfmann/D. Koepfer
Night session - From 3:30am EST
Women's Singles • Semifinals
C. Gauff 4 vs A. Sabalenka 2
Women's Singles • Semifinals
D. Yastremska Q vs Q. Zheng 12
Margaret Court Arena
Day session - From 8:00pm EST
Men's Legends Doubles • Round 1
T. Haas/R. Stepanek vs T. Johansson/R. Lindstedt
Mixed Legends' Doubles • Round 1
A. Molik/M. Baghdatis vs C. Dellacqua/M. Philippoussis
Day session - Not before 11:00pm EST
Women's Doubles • Semifinals
S. Hunter 3/K. Siniakova 3 vs S. Hsieh 2/E. Mertens 2
Men's Wheelchair Doubles • Semifinals
A. Hewett 1/G. Reid 1 vs D. Arai/T. Sanada
Kia Arena
Day session - From 7:00pm EST
Quad Wheelchair Singles • Semifinals
N. Vink 1 vs G. Sasson 4
Men's Wheelchair Singles • Semifinals
A. Hewett 1 vs J. Gerard
Women's Wheelchair Doubles • Semifinals
Y. Kamiji 1/K. Montjane 1 vs A. Bernal/Z. Zhu
Men's Wheelchair Doubles • Semifinals
T. Miki/T. Oda vs J. Gerard 2/S. Houdet 2
Day session - Not before 11:30pm EST
Quad Wheelchair Doubles • Semifinals
A. Lapthorne/D. Wagner vs H. Davidson 2/R. Shaw 2
1573 Arena
Day session - From 7:00pm EST
Women's Wheelchair Singles • Semifinals
D. De Groot 1 vs J. Griffioen 3
Junior Boys' Singles • Quarterfinals
K. Bigun 5 vs N. Budkov Kjaer 2
Junior Girls' Singles • Quarterfinals
M. Xu 12 vs I. Ivanova 16
Junior Boys' Doubles • Semifinals
P. Brunclik 5/V. Frydrych 5 vs K. Bigun/J. Leach
Court 3
Day session - From 7:00pm EST
Junior Girls' Singles • Quarterfinals
R. Jamrichova 1 vs K. Efremova WC
Junior Boys' Singles • Quarterfinals
H. Jones 16 vs J. Kumstat
Junior Girls' Singles • Quarterfinals
E. Jones 6 vs S. Saito 2
Junior Boys' Singles • Quarterfinals
A. Omarkhanov vs M. Rottgering
Junior Girls' Doubles • Semifinals
J. Pastikova/J. Stusek vs H. Klugman 2/M. Xu 2
Court 6
Day session - From 7:00pm EST
Quad Wheelchair Singles • Semifinals
D. Ramphadi vs S. Schroder 2
Junior Boys' Singles • Quarterfinals
C. Woestendick vs R. Sakamoto 4
Junior Girls' Singles • Quarterfinals
V. Mincheva 15 vs E. Koike 10
Junior Boys' Doubles • Semifinals
F. Cina 1/R. Sakamoto 1 vs M. Exsted/C. Woestendick
Junior Girls' Doubles • Semifinals
E. Koike 1/S. Saito 1 vs T. Grant 3/I. Jovic 3
Court 7
Day session - From 7:00pm EST
Women's Wheelchair Singles • Semifinals
K. Montjane vs Y. Kamiji 2
Men's Wheelchair Singles • Semifinals
G. Reid 4 vs T. Oda 2
Women's Wheelchair Doubles • Semifinals
D. Mathewson/M. Tanaka vs D. De Groot 2/J. Griffioen 2
Quad Wheelchair Doubles • Semifinals
S. Schroder 1/N. Vink 1 vs D. Ramphadi/G. Sasson