by ti-amie Rod Laver Arena
Day session - From 8:00pm EST
Women's Singles • Round 3
Q. Zheng 12 vs Y. Wang
Men's Singles • Round 3
J. Shang WC vs C. Alcaraz 2
Night session - From 3:00am EST
Women's Singles • Round 3
I. Swiatek 1 vs L. Noskova
Men's Singles • Round 3
A. Zverev 6 vs A. Michelsen
Margaret Court Arena
Day session - From 8:00pm EST
Men's Singles • Round 3
T. Paul 14 vs M. Kecmanovic
Women's Singles • Round 3
J. Ostapenko 11 vs V. Azarenka 18
Night session - From 3:00am EST
Men's Singles • Round 3
F. Auger-Aliassime 27 vs D. Medvedev 3
Women's Singles • Round 3
E. Svitolina 19 vs V. Golubic
John Cain Arena
Day session - From 7:00pm EST
Women's Singles • Round 3
E. Navarro 27 vs D. Yastremska Q
Day session - Not before 9:30pm EST
Men's Singles • Round 3
U. Humbert 21 vs H. Hurkacz 9
Day session - Not before 1:00am EST
Men's Singles • Round 3
C. Norrie 19 vs C. Ruud 11
Kia Arena
Day session - From 7:00pm EST
Women's Singles • Round 3
A. Kalinskaya vs S. Stephens
Women's Singles • Round 3
A. Blinkova vs J. Paolini 26
Mixed Doubles • Round 1
O. Gadecki WC/M. Polmans WC vs H. Chan 4/S. Gonzalez 4
Day session - Not before 11:30pm EST
Men's Singles • Round 3
G. Dimitrov 13 vs N. Borges
1573 Arena
Day session - From 7:00pm EST
Men's Doubles • Round 2
L. Glasspool 11/J. Rojer 11 vs A. Goransson/A. Olivetti
Men's Doubles • Round 2
M. Purcell/J. Thompson vs H. Nys 7/J. Zielinski 7
Men's Doubles • Round 2
M. Granollers 4/H. Zeballos 4 vs A. Mies/J. Smith
Day session - Not before 11:00pm EST
Women's Doubles • Round 2
D. Aiava WC/M. Inglis WC vs S. Hunter 3/K. Siniakova 3
Mixed Doubles • Round 1
L. Samsonova/A. Vavassori vs D. Saville WC/L. Saville WC
Court 3
Day session - From 7:00pm EST
Men's Doubles • Round 2
Y. Hanfmann/D. Koepfer vs R. Hijikata 16/J. Kubler 16
Day session - Not before 8:30pm EST
Women's Singles • Round 3
O. Dodin vs C. Burel
Men's Singles • Round 3
A. Cazaux WC vs T. Griekspoor 28
Women's Doubles • Round 2
S. Errani/J. Paolini vs S. Aoyama/A. Krunic
Court 5
Day session - From 7:00pm EST
Junior Boys' Singles • Round 1
M. Rottgering vs H. Winter WC
Junior Boys' Singles • Round 1
T. Zhang 12 vs J. Kumstat
Junior Girls' Singles • Round 1
K. Efremova WC vs T. Valentova 5
Junior Girls' Singles • Round 1
V. Paganetti vs A. Hamilton
Junior Girls' Singles • Round 1
Y. Kotliar vs V. Mincheva 15
Court 6
Day session - From 7:00pm EST
Women's Doubles • Round 2
T. Babos/A. Bondar vs C. Garcia/K. Mladenovic
Men's Doubles • Round 2
T. Machac/Z. Zhang vs M. Fucsovics/F. Marozsan
Women's Doubles • Round 2
C. Bucsa/A. Panova vs E. Avanesyan/I. Shymanovich
Day session - Not before 11:00pm EST
Women's Doubles • Round 2
B. Krejcikova 5/L. Siegemund 5 vs Y. Wang WC/Y. Yuan WC
Mixed Doubles • Round 1
E. Perez 8/J. Rojer 8 vs U. Eikeri/H. Heliovaara
Court 7
Day session - From 7:00pm EST
Men's Doubles • Round 2
M. Arevalo 10/M. Pavic 10 vs N. Balaji A/V. Cornea A
Men's Doubles • Round 2
A. Muller/S. Ofner vs K. Krawietz 8/T. Puetz 8
Day session - Not before 10:30pm EST
Men's Doubles • Round 2
N. Barrientos/R. Matos vs A. Behar/A. Pavlasek
Women's Doubles • Round 2
A. Blinkova/A. Sasnovich vs B. Haddad Maia 8/T. Townsend 8
Mixed Doubles • Round 1
S. Hsieh 3/J. Zielinski 3 vs K. Birrell WC/J. Peers WC
Court 8
Day session - From 7:00pm EST
Junior Boys' Singles • Round 1
T. Host WC vs D. Munoz Navia WC
Junior Boys' Singles • Round 1
D. Rapagnetta SE vs H. Jones 16
Junior Girls' Singles • Round 1
G. Guillen WC vs S. Saito 2
Junior Girls' Singles • Round 1
E. Koike 10 vs R. Alame WC
Junior Girls' Singles • Round 1
R. Jamrichova 1 vs F. Gandolfi
Court 12
Day session - From 7:00pm EST
Junior Boys' Singles • Round 1
N. Oliveira vs M. Mrva 7
Junior Boys' Singles • Round 1
I. Almazan Valiente vs C. Robertson
Junior Girls' Singles • Round 1
H. Kinoshita vs M. El Allami
Junior Girls' Singles • Round 1
R. Nijkamp vs O. Carneiro
Court 13
Day session - From 7:00pm EST
Women's Doubles • Round 2
H. Guo/X. Jiang vs E. Hozumi 16/M. Ninomiya 16
Mixed Doubles • Round 1
G. Olmos/E. Roger-Vasselin vs D. Krawczyk 2/N. Skupski 2
Day session - Not before 10:30pm EST
Men's Doubles • Round 2
Q. Halys/A. Mannarino vs N. Lammons 12/J. Withrow 12
Mixed Doubles • Round 1
N. Kichenok/M. Gonzalez vs T. Babos/R. Bopanna
Women's Doubles • Round 2
T. Korpatsch A/E. Lechemia A vs K. Kawa/M. Kostyuk
Court 14
Day session - From 7:00pm EST
Junior Boys' Singles • Round 1
R. Tabata WC vs J. Kim 14
Junior Boys' Singles • Round 1
V. Frydrych vs L. Nakamine
Junior Girls' Singles • Round 1
J. De Zeeuw vs E. Yaneva
Junior Girls' Singles • Round 1
T. Kostovic 13 vs E. Bertea
Junior Girls' Singles • Round 1
K. Fakih vs R. Dencheva
Court 15
Day session - From 7:00pm EST
Junior Boys' Singles • Round 1
I. Ivanov vs E. Kohlmann de Freitas
Junior Boys' Singles • Round 1
J. Leach vs D. Sarksian
Junior Boys' Singles • Round 1
T. Papamalamis vs J. Engel Q
Junior Girls' Singles • Round 1
J. Stusek vs M. Stojsavljevic
Junior Girls' Singles • Round 1
E. Sartz-Lunde vs Y. Konstantinova
Court 17
Day session - From 7:00pm EST
Junior Boys' Singles • Round 1
T. Berkieta 3 vs T. Faurel
Junior Boys' Singles • Round 1
F. Cina 1 vs A. Omarkhanov
Junior Boys' Singles • Round 1
R. Horovitz 10 vs E. Pleshivtsev
Junior Girls' Singles • Round 1
K. Sidorova vs M. Xu 12
Day session - From 8:00pm EST
Women's Singles • Round 3
Q. Zheng 12 vs Y. Wang
Men's Singles • Round 3
J. Shang WC vs C. Alcaraz 2
Night session - From 3:00am EST
Women's Singles • Round 3
I. Swiatek 1 vs L. Noskova
Men's Singles • Round 3
A. Zverev 6 vs A. Michelsen
Margaret Court Arena
Day session - From 8:00pm EST
Men's Singles • Round 3
T. Paul 14 vs M. Kecmanovic
Women's Singles • Round 3
J. Ostapenko 11 vs V. Azarenka 18
Night session - From 3:00am EST
Men's Singles • Round 3
F. Auger-Aliassime 27 vs D. Medvedev 3
Women's Singles • Round 3
E. Svitolina 19 vs V. Golubic
John Cain Arena
Day session - From 7:00pm EST
Women's Singles • Round 3
E. Navarro 27 vs D. Yastremska Q
Day session - Not before 9:30pm EST
Men's Singles • Round 3
U. Humbert 21 vs H. Hurkacz 9
Day session - Not before 1:00am EST
Men's Singles • Round 3
C. Norrie 19 vs C. Ruud 11
Kia Arena
Day session - From 7:00pm EST
Women's Singles • Round 3
A. Kalinskaya vs S. Stephens
Women's Singles • Round 3
A. Blinkova vs J. Paolini 26
Mixed Doubles • Round 1
O. Gadecki WC/M. Polmans WC vs H. Chan 4/S. Gonzalez 4
Day session - Not before 11:30pm EST
Men's Singles • Round 3
G. Dimitrov 13 vs N. Borges
1573 Arena
Day session - From 7:00pm EST
Men's Doubles • Round 2
L. Glasspool 11/J. Rojer 11 vs A. Goransson/A. Olivetti
Men's Doubles • Round 2
M. Purcell/J. Thompson vs H. Nys 7/J. Zielinski 7
Men's Doubles • Round 2
M. Granollers 4/H. Zeballos 4 vs A. Mies/J. Smith
Day session - Not before 11:00pm EST
Women's Doubles • Round 2
D. Aiava WC/M. Inglis WC vs S. Hunter 3/K. Siniakova 3
Mixed Doubles • Round 1
L. Samsonova/A. Vavassori vs D. Saville WC/L. Saville WC
Court 3
Day session - From 7:00pm EST
Men's Doubles • Round 2
Y. Hanfmann/D. Koepfer vs R. Hijikata 16/J. Kubler 16
Day session - Not before 8:30pm EST
Women's Singles • Round 3
O. Dodin vs C. Burel
Men's Singles • Round 3
A. Cazaux WC vs T. Griekspoor 28
Women's Doubles • Round 2
S. Errani/J. Paolini vs S. Aoyama/A. Krunic
Court 5
Day session - From 7:00pm EST
Junior Boys' Singles • Round 1
M. Rottgering vs H. Winter WC
Junior Boys' Singles • Round 1
T. Zhang 12 vs J. Kumstat
Junior Girls' Singles • Round 1
K. Efremova WC vs T. Valentova 5
Junior Girls' Singles • Round 1
V. Paganetti vs A. Hamilton
Junior Girls' Singles • Round 1
Y. Kotliar vs V. Mincheva 15
Court 6
Day session - From 7:00pm EST
Women's Doubles • Round 2
T. Babos/A. Bondar vs C. Garcia/K. Mladenovic
Men's Doubles • Round 2
T. Machac/Z. Zhang vs M. Fucsovics/F. Marozsan
Women's Doubles • Round 2
C. Bucsa/A. Panova vs E. Avanesyan/I. Shymanovich
Day session - Not before 11:00pm EST
Women's Doubles • Round 2
B. Krejcikova 5/L. Siegemund 5 vs Y. Wang WC/Y. Yuan WC
Mixed Doubles • Round 1
E. Perez 8/J. Rojer 8 vs U. Eikeri/H. Heliovaara
Court 7
Day session - From 7:00pm EST
Men's Doubles • Round 2
M. Arevalo 10/M. Pavic 10 vs N. Balaji A/V. Cornea A
Men's Doubles • Round 2
A. Muller/S. Ofner vs K. Krawietz 8/T. Puetz 8
Day session - Not before 10:30pm EST
Men's Doubles • Round 2
N. Barrientos/R. Matos vs A. Behar/A. Pavlasek
Women's Doubles • Round 2
A. Blinkova/A. Sasnovich vs B. Haddad Maia 8/T. Townsend 8
Mixed Doubles • Round 1
S. Hsieh 3/J. Zielinski 3 vs K. Birrell WC/J. Peers WC
Court 8
Day session - From 7:00pm EST
Junior Boys' Singles • Round 1
T. Host WC vs D. Munoz Navia WC
Junior Boys' Singles • Round 1
D. Rapagnetta SE vs H. Jones 16
Junior Girls' Singles • Round 1
G. Guillen WC vs S. Saito 2
Junior Girls' Singles • Round 1
E. Koike 10 vs R. Alame WC
Junior Girls' Singles • Round 1
R. Jamrichova 1 vs F. Gandolfi
Court 12
Day session - From 7:00pm EST
Junior Boys' Singles • Round 1
N. Oliveira vs M. Mrva 7
Junior Boys' Singles • Round 1
I. Almazan Valiente vs C. Robertson
Junior Girls' Singles • Round 1
H. Kinoshita vs M. El Allami
Junior Girls' Singles • Round 1
R. Nijkamp vs O. Carneiro
Court 13
Day session - From 7:00pm EST
Women's Doubles • Round 2
H. Guo/X. Jiang vs E. Hozumi 16/M. Ninomiya 16
Mixed Doubles • Round 1
G. Olmos/E. Roger-Vasselin vs D. Krawczyk 2/N. Skupski 2
Day session - Not before 10:30pm EST
Men's Doubles • Round 2
Q. Halys/A. Mannarino vs N. Lammons 12/J. Withrow 12
Mixed Doubles • Round 1
N. Kichenok/M. Gonzalez vs T. Babos/R. Bopanna
Women's Doubles • Round 2
T. Korpatsch A/E. Lechemia A vs K. Kawa/M. Kostyuk
Court 14
Day session - From 7:00pm EST
Junior Boys' Singles • Round 1
R. Tabata WC vs J. Kim 14
Junior Boys' Singles • Round 1
V. Frydrych vs L. Nakamine
Junior Girls' Singles • Round 1
J. De Zeeuw vs E. Yaneva
Junior Girls' Singles • Round 1
T. Kostovic 13 vs E. Bertea
Junior Girls' Singles • Round 1
K. Fakih vs R. Dencheva
Court 15
Day session - From 7:00pm EST
Junior Boys' Singles • Round 1
I. Ivanov vs E. Kohlmann de Freitas
Junior Boys' Singles • Round 1
J. Leach vs D. Sarksian
Junior Boys' Singles • Round 1
T. Papamalamis vs J. Engel Q
Junior Girls' Singles • Round 1
J. Stusek vs M. Stojsavljevic
Junior Girls' Singles • Round 1
E. Sartz-Lunde vs Y. Konstantinova
Court 17
Day session - From 7:00pm EST
Junior Boys' Singles • Round 1
T. Berkieta 3 vs T. Faurel
Junior Boys' Singles • Round 1
F. Cina 1 vs A. Omarkhanov
Junior Boys' Singles • Round 1
R. Horovitz 10 vs E. Pleshivtsev
Junior Girls' Singles • Round 1
K. Sidorova vs M. Xu 12